Lions Clubs

Violeta Tylienė


Violeta Tylienė – LIONS valdybos narė, iždininkė, Vilniaus zonos vadovė

„Visuomeninė veikla padeda ilgai išlikti jaunatviška“

Kaip ir kada tapote LIONS klubo nare? 

Vilniaus moterų LIONS klubo nare tapau 2013 metais, kai vaikai išsivaikščiojo savarankiškam gyvenimui ir atsirado daugiau laisvo laiko. Visą gyvenimą buvau veikli, todėl, jausdama, kad galiu nuveikti kažką daugiau, pradėjau ieškoti visuomeninės veiklos. Ieškojau labiau moterims priimtinos visuomeninės veiklos ir netikėtai suradau informacijos apie Vilniaus LIONS moterų klubą. Tuomet  draugai „liūtai“ dar plačiau papasakojo apie realią ir naudingą šio judėjimo veiklą, taip ir įsitraukiau. Džiaugiuosi, kad lionizmo filosofija su šūkiu „Mes tarnaujame“ leidžia realizuoti save visuomeninėje veikloje, atliekant gerus darbus.

Kas jums patinka LIONS veikloje ir motyvuoja ją tęsti?

Aktyvi visuomeninė veikla padeda neužsisėdėti savo kiaute, nuolat užsiimti naudinga, įdomia veikla, kuri suteikia impulso veikti. Atlikdami gerus darbus LIONS nariai patys tobulėja, nes kad kažką naujo sukurtum visuomenei, pats turi sužinoti ir išmokti naujų dalykų, susipažinti su naujais žmonėmis. Kitų žmonių bėdų pažinimas, pagalbos jiems organizavimas – tokie dalykai kaskart plečia akiratį, pasaulėžiūrą, suteikia galimybę ilgai išlikti jaunatviška ir energinga.

Kai 1990 metais Lietuvoje pradėjo kurtis LIONS klubai, mūsų šaliai buvo sunkus laikotarpis, žmonės tik pradėjo atsitiesti, jiems nebuvo lengva šalia naujųjų gyvenimo ir buitinių iššūkių užsiimti visuomenine veikla. Tad į LIONS klubus būrėsi tikrai stiprūs, šviesūs, toli žvelgiantys žmonės.

Vilniaus LIONS klubas dar palyginti jaunas, veikia 7 metus, bet mūsų klubo narės – ambicingos moterys, veiklų ir projektų kartelė keliama aukštai. Tai skatina kiekvieną mūsų tobulėti.

Visuomeninė veikla akivaizdžiai lavina ir vadybinius įgūdžius. Juk tai veikla po darbo valandų, todėl svarbu susikoncentruoti ir sustyguoti savo laiką taip, kad viskam jo užtektų: ir veiklai klube, ir teatrui ar koncertui ir sau. Gal kiek juokinga, bet laiko leisti prie televizoriaus nebelieka.

Šalia vykdomų labdaringų veiklų Vilniaus „liūtės“ nepamiršta ir savęs: turime programą „Liūtės SAU“, kurios metu puoselėjame savo moteriškumą, išmokstame naujų dalykų, pvz., susipažinome su mineralų pasauliu, užsiėmėme dailės terapija, veido joga.

Atliktų gerų darbų naudą matome stebėdamos kasdienybės pokyčius toje visuomenės dalelėje, kuriai kažką sukuriame. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre besimokantiems vaikams su stipria negalia klubo lėšomis įrengėme pavėsinę, supynes, kasdieniniam patogumui drabužinėje  įrengėme jų poreikius atitinkančias spinteles.

Globojame Nemenčinės socialinio vaikų centro vieną vaikų šeimyną – švenčiame vaikų gimtadienius,  Kalėdas, pavasario šventes, prisidedame prie vaikų vasaros stovyklų. Kai bendraujame ir reguliariai susitinkame, vaikų akių spindesys ir džiaugsmas parodo, kad kuriame teigiamą emociją. Dalyvaudami renginiuose vaikai akimis ieško mūsų akių, ir tai labai svarbu, nes  esame jiems savos ir artimos.

Stengiamės duoti ne tik žuvį, bet ir meškerę, todėl socialiniame centre rengiame paskaitas apie pasiruošimą savarankiškam gyvenimui, finansų valdymą ir kt.

Paramos prašytojų yra labai daug, tad paramos davimas nėra lengvas procesas. Vykdome kelis tęstinius projektus, bet, aišku, esant ekstremaliai situacijai teikiame ir vienkartinę paramą, pvz. neįgaliam jaunuoliui reikėjo ortopedinių batų, neturinčią kur gyventi moterį parėmėme buitiniais dalykais.

Geriems sumanymams įgyvendinti reikia lėšų. Pačios aktyviai ieškome rėmėjų tiems projektams, kurie mums atrodo reikšmingi ir svarbūs: pritraukiame lėšas per renginius, laiškais kreipiamės į draugus ir pažįstamus dėl rėmimo ar dėl 2 proc. paramos. Niekada nekuriame abstrakčių projektų: prieš pradėdamos turime labai aiškią viziją ir siektiną rezultatą.

Kasmet dalyvaujame Tarptautinėje Kalėdų labdaros mugėje Vilniaus Rotušėje – piname vainikus, kepame meduolius, parduodame suvenyrus. Man patinka, kad pačios darbuojamės visose pozicijose: platiname savo renginių bilietus, priimame ir aptarnaujame renginių svečius, kuriame suvenyrus, kepame saldėsius.

Neapsiribojame tik savo rate, bendradarbiaujame su Italijos Copertino Solento LIONS klubu. Įkvepia gilias lionizmo tradicijas turinčių italų senjorų aktyvumas, atviras ir šiltas bendravimas. Kartu su šiuo klubu remiame Lietuvos sutrikusios klausos vaikų ikimokyklinio ugdymo centrą.

Ką tokie klubai duoda Vilniaus miestui, Lietuvos visuomenei?

LIONS klubai aktyvina bendruomenes, nes lioniečiai kviečia kiekvieną įsijungti į bendrą veiklą ir kartu sutvarkyti parką ar prisidėti prie gamtos puosėlėjimo, paremti toje bendruomenėje skurdžiau gyvenančius žmones ir atlikti kitas veiklas. Matydama LIONS veiklą – gerus siekius, geranorišką atmosferą – bendruomenė gali tobulėti ir stiebtis.

Mūsų klubo narių šeimos nariams, taip pat ir mano vaikams, dalyvavimas visuomenėje veikloje nėra svetimas, ir tai puoselėja bendruomeniškumą, gėrio skleidimą, atjautą, norą ir galimybes padėti, kurti grožį. Pagalbos formos gali būti įvairios.

Už ką esate atsakinga LIONS valdyboje? Ką daro iždininkė ir Vilniaus zonos vadovė?

Valdybos iždininkė rūpinasi LIONS klubų asociacijos finansais ir koordinuoja su klubų mokesčiais susijusią veiklą.

Vilniaus zonai priklauso šeši LIONS klubai: Vilniaus mieste esantys trys vyrų klubai – Sostinės, Vytauto Didžiojo ir Karaliaus Mindaugo, Šv. Kristoforo Kristoforo – mišrus, mūsiškis – moterų bei Užpalių klubas.

Vilniaus klubuose yra šiek tiek kitaip nei mažesniuose rajonuose – ten jie geriau vieni kitus pažįsta. Kaip Vilniaus zonos vadovė plėtosiu Vilniaus klubų bendradarbiavimą, dažniau susitiksiu su klubų vadovais, aptarsime veiklos kryptis, planus, bendros veiklos plėtros galimybes, užsiimsime didesne informacijos sklaida. Įgyvendindami šūkį „Mes tarnaujame!” vykdysime bendrus klubų projektus.

Pavyzdžiu laikytinas Vilniaus Vytauto Didžiojo LIONS klubas, kuris daug metų remia golbolo (aklųjų riedulio) komandą, iškovojusią parolimpinius aukso medalius. Tad LIONS parama prisideda ir prie Lietuvos vardo garsinimo, ir sudaro galimybes žmonėms su negalia aukščiausiame lygyje užsiimti savo mėgstama veikla.

Kaip paaiškintumėte nepažįstamajam - kas yra LIONS, kuo ši organizacija užsiima, kokie žmonės gali tapti LIONS nariais?

Viso LIONS judėjimo esmė yra susitelkimas geriems darbams ir bendrai veiklai. Man asmeniškai širdyje skamba šūkis: „Daryti gerus darbus visur ir visada“!

LIONS nėra turtingųjų klubai, tai – aktyvios visuomenės klubai, kurie nori gražinti ir gerinti bendruomenėse gyvenančių žmonių aplinką ir gyvenimą. Tai vadybinių įgūdžių, naujų patirčių, savo akiračio plėtimo, asmenybės tobulėjimo galimybės.

Kiekvienas asmuo – jaunas ar senas – kviečiamas ir laukiamas dalyvauti tokio visuomeninio klubo veikloje. Ypač sveikinu aktyvų moterų (nors jos turi pakankamai daug kitų pareigų namie)   įsijungimą į šią veiklą, kurioje jos gali augti ir realizuoti save.

Taigi, visus aktyvius žmones kviečiu jungtis  į LIONS veiklas – gyvenimas pasidarys įvairesnis ir įdomesnis, tarsi atsinaujinsite, sau ir kitiems sukursite neįtikėtinai daug gero.

Turite klausimų?

©

Lietuvos LIONS klubų asociacijos rekvizitai:


Adresas: Aguonų g. 7-6, 03213 Vilnius

Juridinio asmens kodas: 300082146

El. paštas: cs@lionsclubs.lt

Atsiskaitomosios sąskaitos Nr. LT123500010002249247

SWIFT kodas: EVIULT21XXX

Banko kodas: 35000, „Paysera LT“, UAB

 

Kviečiame geros valios žmones prisidėti prie kilnių LIONS veiklos tikslų ir aukoti. Dėkojame už Jūsų gerumą.