Lions Clubs

Sigita Skarupskienė


LIONS valdybos narė, Šiaulių zonos vadovė Sigita Skarupskienė:
 
„Stojant į universitetus ar ieškant darbo savanorystės patirtis CV vertinama kaip didelis privalumas“
 

Kaip ir kada tapote LIONS judėjimo nare? 

2015 metais, paskatinta buvusio gubernatoriaus Rimanto Misevičiaus ir sulaukusi pritarimo iš dukters Vaidos bei socialinės pedagogės Linos Adomaitienės, kuri dirbo su LIONS Quest programa, pradėjau burti Kėdainių moterų LIONS klubo komandą. Startavome puikiai: per 2 mėnesius susirinko būrys aktyvių  ir norinčių padėti visuomenei moterų.

Pasiūlymo steigti LIONS klubą Kėdainiuose buvau sulaukusi daug anksčiau, bet dar, matyt, buvau nepasiruošusi. Dabar vaikai užaugo, verslas stabilizavosi – galiu pati reguliuoti savo laiką. Pajaučiau, kad užplūsta noras daryti dalykus, apie kuriuos seniai svajojau, bet neturėjau laiko, - pradėti dirbti kitų labui. Nuo gilios jaunystės norėjau globoti vaikus, viduje kirbėjo humanitarinis noras gyventi kitaip. Dabar tai ir darau –  daug dirbame su vaikais, likimo nuskriaustais žmonėmis.

Kas jus motyvuoja ir toliau dalyvauti LIONS veikloje?

Lietuvoje dar reikia daug švietėjiškos veiklos apie savanorystę, neatlygintiną tarnystę. Todėl daug dėmesio skiriame šviečiamajai veiklai. Kai tik įsikūrėme, provincijos miestelyje mus vadino poniomis, nes mūsų klubo narėmis daugiausiai buvo medikės, verslininkės – stiprios moterys. Posovietinio mentaliteto žmonėms neatlygintinas darbas yra nesuvokiamas. Nemažai laiko praėjo, kol mumis pradėjo pasitikėti ir suprato, kas tai yra LIONS.

Mane iki šiol motyvuoja tai, nuo ko ir pradėjau  – džiaugsmas, kai matau, kad kažkam padėjau. Pavyzdžiui, per metus įrengėme keturis socialinius būstus ir juose apsigyveno moterys su vaikučiais. Nors ne visada visi socialiniai sluoksniai rodo dėkingumą, bet žinote tą jausmą, kai padarai gerą darbą ir begalinis džiaugsmas užplūsta krūtinę, „užauga sparnai“ tolesnei veiklai.

Dar mane „veža“ bendrystė. Tai yra svarbiausia. Jeigu klube jaustume trintį, tai tikrai nemotyvuotų veikti. O dabar visos 23 klubo narės dirba taip darniai, jog atrodo, kad 20 metų būtume kartu dirbusios – viena kitą suprantame be žodžių.

Nedaug, bet pasitaiko žmonių, kurie įstoja į klubą, pamato, kad čia ne šiaip moterų susibėgimas, o rimtų darbų darymas, ir išeina.

Ką apima jūsų pareigos 2018-2019 m. LIONS valdyboje?

Valdyboje esu Šiaulių zonos vadovė, atsakinga už Šiaulių ir Panevėžio LIONS klubus. Vienam gubernatoriui sunku išlaikyti glaudų ryšį su visais klubais, tad valdybos nariai pasiskirsto ir kuruoja atskiras zonas.
Į LIONS klubus ateina užsiėmę žmonės, turintys daug veiklos ir planuojantys savo laiką. Todėl suskirsčius klubus regionais ir zonomis yra lengviau planuoti bendrus klubų susitikimus bei komunikuoti.
 
Valdybos nariams svarbu būti pastabiems: motyvuoti ir palaikyti klubų narius; pamačius problemas klubuose, išsiaiškinti jų kilmę ir galimus sprendimus.
 
Valdybos nariai atlieka jungiamąjį vaidmenį tarp klubų, padedame klubams geriau pažinti vienas kitą, perteikti ir padėti klubams įsisavinti gerąją kitų patirtį. Nes LIONS klubų veikla – ne varžybos, čia svarbu dalintis idėjomis ir patirtimi. Skatinsime klubus rengti masiškesnius renginius.
 
Svarbus valdybos darbas – plėtra. Kituose rajoniniuose miestuose ieškome draugų, pažįstamų, kad galėtume ten steigti klubus.
 
Man asmeniškai labai rūpi padėti įkurti LIONS klubą Jonavoje – jau kalbėjau ten su nemažai žmonių, tik dar neradau stipraus lyderio, kuris neštų klubo vėliavą.
 
Dabartinis gubernatorius Gintautas Piragius atrodo „turbinis“ žmogus, tad tikiu, kad jis stumtelės LIONS ešaloną į priekį. Jis jau įkūrė klubą Ukmergėje.
 
Kas būdinga LIONS veiklai būtent Kėdainiuose? Ką kėdainiškiams svarbu žinoti apie jus?
 
Kėdainiai išsiskiria tuo, kad čia veikia vien moterų LIONS klubas. Norėčiau mūsų klubą išauginti nuo 23 iki 30 narių, pritraukti daugiau kitų sričių moterų, nes dabar mūsų klube santykinai daug medikių.
 
O šiaip, kaip ir visuose rajonuose, turime daug socialinių bėdų, tad mūsų darbas – atsiliepti prašantiesiems ir, kiek įmanoma, padėti. Gautus paramos prašymus atidžiai analizuojame, įsitikiname, kad žmogus nepiktnaudžiauja.
 
Mums labai svarbu užsiimti teisinga informacijos sklaida pačiame mieste, pasiekti tuos žmones, kurie nori padėti kitiems, bet nežino – kaip.  
 
Jeigu jūsų 2 eurai nieko negali padaryti, tai šimto žmonių pinigai po 2 eurus jau turi galios.

Kokį matote ryšį tarp savo veiklos LIONS klube ir kitų gyvenimo sričių – šeimos, profesinės veiklos?

Kai ketinau steigti LIONS klubą, pirmiausia dukros ir paklausiau – „darom?“. Ji pakvietė jaunesnių moterų, aš iš savo rato. Kėdainiuose visi vienas kitą daugmaž pažįsta, žinome žmogaus charakterį ir požiūrį į labdarą – pagal tai ir kvietėme žmones. Priimant klubo narius charakterio bruožai itin svarbūs, kad nesusijauktų vidinė atmosfera.

Džiaugiuosi, kad mano verslas – pakuočių gamyba, importas ir didmeninė prekyba – ir puikiai dirbantys darbuotojai leidžia man skirti laiko užsiimti  LIONS darbais.

Kokia jūsų patirtis – kas geriausiai motyvuoja LIONS narius?

Žmonės ateina su ugnele pasaulį padaryti geresnį ir juos motyvuoja nuveikto darbo rezultatas.
 
Pavyzdžiui, šiais metais jau uždirbome apie 24 tūkst. eurų ir juos kryptingai paaukojome Kėdainių gyventojams, kuriems labiausiai reikia. Mažam miesteliui tai – nemaži pinigai. Kartais mums sako „jums tik pinigai rūpi“. Tiesa, palaikyti vienas kitą gerais žodžiais yra būtina, bet surinkti pinigus labdarai mums svarbiausia. Juos visus panaudojame tikslingai.
 
Matau, kaip įgyvendinta parama klubų nariams suteikia tikrai vaikišką, tyrą džiaugsmą. Pasiektas rezultatas „užveda“ dirbti toliau. Nėra dalykų, kurių neįmanoma padaryti su gera komanda.
 
Kokį poveikį dalyvavimams LIONS veikloje daro jums kaip asmenybei?
 
Stipriai „paaugau“. Pasikeitė mano požiūris į elementarius dalykus: dingo miesčioniškumas, materialumas. Nesakau, kad žmogui nereikalinga materialinė bazė, bet man tarsi atsivėrė akys apie tai, kas tikrai svarbu gyvenime. Ypač kai pradėjau bendrauti su užsienio LIONS klubais.
 
Kaip jūs paaiškintumėte nepažįstamajam – kas yra LIONS, kuo ši organizacija užsiima, kokie žmonės gali tapti LIONS nariais?
 
LIONS reiškia tarnystę ir bendrystę. Norą dirbti kitų žmonių gerovei. Klubo narių tarpusavio bendravimas sukuria stiprią energetiką ir pagimdo stimulą geriems darbams.
 
LIONS klubai nėra turtingų narių klubai, kur turi įnešti daug savo pinigų. Mūsų pareiga – pritraukti visuomenę prie gerų darbų.
 
Neretai gyventojai bijo, kad labdarai pinigus renkatys žmonės juos apdums. Arba galvoja „kas iš to, kad paaukosiu“. Todėl mes pirmiausia parodome žmogui, kur jo paaukoti pinigai (kad ir nedideli) nukeliaus, kam konkrečiai padės, pvz. aklai mergaitei nupirksime pritaikytą kompiuterį.  Tad mūsų informacijos sklaida nereiškia, kad reklamuojamės ar giriamės, bet mes duodame ataskaitą visuomenei apie tai, prie ko jie prisidėjo. Tai kuria žmonių pasitikėjimą mumis.

Įsitikinau, kad žmonės yra jautrūs bėdoms, bet jiems svarbu žinoti, kad jų auka yra tikslinė.
 
Jaunos kartos žmonės, ypač studijavę užsienyje, jau visai kitokie. Jie žino, kad pasaulyje stojant į universitetus ar ieškant darbo savanorystės patirtis CV vertinama kaip didelis privalumas.
 
Savanoriška labdaringa veikla mūsų visuomenę moko gerumo, atjautos.
 

Turite klausimų?

©

Lietuvos LIONS klubų asociacijos rekvizitai:


Adresas: Aguonų g. 7-6, 03213 Vilnius

Juridinio asmens kodas: 300082146

El. paštas: cs@lionsclubs.lt

Atsiskaitomosios sąskaitos Nr. LT123500010002249247

SWIFT kodas: EVIULT21XXX

Banko kodas: 35000, „Paysera LT“, UAB

 

Kviečiame geros valios žmones prisidėti prie kilnių LIONS veiklos tikslų ir aukoti. Dėkojame už Jūsų gerumą.