Naujienos

LIONS jaunimas vasarą stovyklauja tarptautinėse stovyklose – ir Lietuvoje, ir užsienyje

2018 08 22

2018 m. jau tradiciškai vasarą Lietuvoje surengta tarptautinė LIONS jaunimo stovykla „Life is...“, kurioje dalyvavo 12 jaunuolių iš vienuolikos šalių.  16 -18 metų jaunimas pirmąją savaitę gyveno šeimose Vilniuje, Šiauliuose, Kaune, Druskininkuose ir Vilkaviškyje, likusias 11 dienų apsistojo Vilkaviškio rajono sodyboje „Karaliaus krėslas“, iš kurios kas antrą dieną keliaudavo lankyti įvairių šalies miestų.

„Didžiausia tarptautinių LIONS stovyklų reikšmė yra bendravimas ir pažinimas – kultūrų, šalių, žmonių. Jaunuoliai dėkoja, kad turi galimybę atvykti, pamatyti mūsų šalį, bendrauti tarpusavyje, sužinoti daugiau apie LIONS judėjimą. Jie kas vakarą rengė nuostabius savo šalių pristatymus, kurie smarkiai praplėtė ir jų pačių pažinimą“, - pasakoja LIONS stovyklų Lietuvoje vadovė Elena Savickienė (Vilkaviškio LIONS klubas), kuri kartu su tarptautinės LIONS Jaunimo stovyklų programos vadovu Tomu Grigu (Vilniaus Vytauto Didžiojo LIONS klubas) šiomis dienomis sulaukia daugybės padėkų iš dalyvavusiųjų jaunuolių bei jų tėvų.

Lietuvos LIONS klubų asociacijos mastu Tarptautinės LIONS stovyklos Lietuvoje vyksta nuo 2012 metų.

„Rengiant šią stovyklą itin jautėsi bendrystė tarp LIONS klubų. Labai smagu, kad į ką kreipiausi pagalbos – visi noriai prisidėjo. Pavyzdžiui, Alytaus Dzūkijos LIONS klubo narys Andrius Stasiukynas mums padovanojo visą dieną Druskininkuose. Vilkaviškio klubo narys Vidas Venskevičius įsileido mus į savo sodybą prie ežero ir nuoširdžiai rūpinosi stovyklos dalyviais, mūsų viešnagės Kaune metu Kauno M. K. Čiurlionio LIONS klubo narės užsakė maitinimą“, - bendryste džiaugiasi E. Savickienė.

Atitinkamai Lietuvos jaunuoliai šią vasarą keliavo į LIONS rengiamas stovyklas užsienyje. Net 40 vaikų išvyko į stovyklas 22-jose Europos šalyse, dar vienuolika vaikų – į stovyklas kitų žemynų valstybėse: Meksikoje, Indijoje, JAV, Kanadoje, Japonijoje, Australijoje, Hong Konge ir Taivane.

Plačiau apie tarptautines LIONS jaunimo stovyklas – rugsėjo 14-15 d. vyksiančiame Lietuvos LIONS klubų XXI forume.