STRATEGINĖS KRYPTYS

Tarptautinis LIONS judėjimas plėtoja aštuonias strategines savo veiklos kryptis:

• Pagalba turintiems regėjimo negalią. Sight First programa, kurios misija - kova su apakimo priežastimis ir pagalba akliesiems bei regos negalią turintiems žmonėms, pradėta 1990 m. Ši programa padovanojo regėjimą daugiau kaip 30 mln. žmonių pasaulyje.

• Jaunimo ugdymo programa. Tai LIONS QUEST programa, kurią LIONS įgyvendina daugiau kaip 100 šalių. Ji skirta ugdyti pozityvius jaunus žmones ir vienija jų namus, mokyklą ir bendruomenę. Šioje teigiamų gyvenimo įgūdžių programoje jau dalyvavo per 16 mln. jaunuolių. Pasaulyje parengta daugiau kaip 600 tūkst. LIONS QUEST pedagogų.

• Pagalba nuo stichinių nelaimių. LIONS organizacija teikia pagalbą, nukentėjusiems nuo stichinių nelaimių ir jau yra skyrusi daugiau kaip 118 mln. JAV dolerių, šalinant nelaimių (tokių, kaip Haičio žemės drebėjimas, „Katarina“ uraganas, Pietų Azijos cunamis ir kt.) pasekmes.

• Humanitarinė pagalba. Įvairią humanitarinę pagalbą pasaulio žmonėms LIONS teikia jau daugiau kai 100 metų. Per šią programą tarptautinė LIONS organizacija tiesiogiai prisideda prie įvairių šalių vietos bendruomenių projektų. Ši LIONS tarnystė palengvino milijonų žmonių gyvenimą.

• Diabeto programa. Tai pastarojo meto prioritetinė LIONS programa. Ji padeda pagerinti diabetu sergančių žmonių gyvenimą ir padėti užkirsti kelią šiai klastingai ligai. Kasmet dėl diabeto miršta daugiau kaip 5 mln. žmonių – tai 8-oji pagrindinė mirties priežastis pasaulyje. Siekiant sšvelninti statistiką, LIONS investuoja į su diabetu susijusius tyrimus, remia prevencines iniciatyvas, skatina visuomenės švietimą.

• Pagalba kenčiantiems nuo bado. LIONS teikia paramą badaujantiems žmonėms. Šiandien pasaulyje yra beveik milijardas žmonių, kurie patiria alkį. LIONS vykdo bandomąją prevencinę bado programą, kuri leidžia „liūtams“ remti mokyklų maitinimo programas, maisto bankus, labdaros valgyklas ir panašias įstaigas.

• Aplinkosaugos programa. Ši LIONS veikla apima didelio masto projektus, kurie padeda kurti tvarią ir sveiką aplinką ateitiems kartoms, saugoti mūsų planetą. Tam tikslui suburta aplinkos apsaugos ekspertų komanda, kuri padeda LIONS nariams įgyvendinti įvairias – nuo šiukšlių perdirbimo iki švaraus vandens – programas.

• Pagalba onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. LIONS bendradarbiauja su „Global HOPE“ iniciatyva, siekdama pagelbėti onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Šios iniciatyvos tikslas - iki 2030 m. pasiekti, kad išgyventų 60 proc. vėžiu sergančių vaikų (šių dienų statistika - 37%). Kiekvienais metais vėžys diagnozuojamas daugiau nei 300 tūkst. vaikų - tai reiškia, kad pasaulyje vaikui vėžys diagnozuojamas kas 2 minutes. LIONS nariai gelbsti šeimoms, kurios dėl vėžiu sergančių vaikų patiria didžiulę socialinę, ekonominę ir emocinę naštą.

Lietuvoje LIONS, kaip klubinė organizacija, siekdama žmonėms kurti sveikesnio ir laimingesnio gyvenimo galimybę, be įvairių pagalbos ir paramos bendruomenėms projektų didelį dėmesį skiria ir aplinkos apsaugai, diabeto prevencijai.