Telšių LIONS klubas

Klubo susirinkimai vyksta kiekvieno mėnesio trečią trečiadienį.

Susirinkimų vieta – Kavinė „Senamiestis“ , Turgaus a. 11, Telšiai 87122

Inauguracijos data - 1997 m. balandžio 12 d.. Inauguravo Šiaulių LIONS klubas.

Kontaktai: tel. www.telsiulions.lt

Telšių LIONS klubas buvo iškilmingai inauguruotas 1997 metų balandžio 12 dieną. Jo krikštatėvis - Šiaulių LIONS klubas. Klubo 10-mečio veiklos pasididžiavimas - ilgalaikis projektas su Švedijos Satila Hyssna LIONS klubu, integruojant vaikus su fizine negalia „Ateities“ vidurinėje mokykloje. Įgyvendinant šį projektą buvo kompiuterizuota mokykla, įrengtas interneto vidaus tinklas, neįgaliems mokiniams vežioti į mokyklą padovanotas specialus autobusiukas, pagerinta buities ir mokomųjų dirbtuvių bazė, sudarytos sąlygos kai kuriems mokytojams kelti kvalifikaciją Švedijoje. Rūpinantis mokinių sveikatos reabilitacija, baseine įrengtas keltuvas, treniruoklių patalpa neįgaliesiems ir nupirktas treniruoklių komplektas įvairioms raumenų grupėms vystyti. „Liūtai“ suteikė pagalbą vienai pedagogei, auginančiai neįgalią dukrą. Laiptinėje buvo įrengta nuožulni aikštelė, kad būtų galima vežimėliu vežioti sergančią mergaitę.

Klubas neįgalius „Ateities“ vidurinės mokyklos mokinius tradiciškai sveikina Pasaulinę neįgaliųjų dieną ir su šv. Kalėdomis. „Liūtai“ mokyklai padovanojo 300 litrų talpos akvariumą. Telšiškiai su Švedijos Satila Hyssna LIONS klubu bendradarbiavo ir rengiant akciją „Narkotikams - ne!“ Švedijoje. Iš Žemaitijos sostinės buvo nuvežta 200 šluotų, kuriomis simboliškai buvo „šluojami“ narkotikai. Per klubo gyvavimo dešimtmetį buvo ne vienas švedų vizitas į Telšius, o telšiškių į Švediją. Rengiami labdaros vakarai, kurių metu surinktos lėšos skiriamos neįgaliesiems paremti.

Ypač įsimintinas klubo gyvenime - jo 10-ųjų metinių minėjimas Telšių Žemaitės dramos teatre 2007 metų balandį, po to surengtas aukcionas. Lėšos už jame  parduotus paveikslus skirtos taip pat neįgaliesiems paremti. Klubo nariai su šeimomis dalyvauja įvairiose talkose, išvykose, renginiuose, tradiciškai palydi senuosius metus. Telšių LIONS klubas yra Plungės LIONS klubo ir Telšių moterų LIONS klubo krikštatėvis.

Iškilmingai paminėta ir 15-oji klubo sukaktis. Telšių Žemaitės teatre klubo narius su šeimomis ir svečius pasitiko prezidentas Evaldas Jurkonis su žmona Audra. Teatralizuotomis miniatiūromis virto svarbiausi klubo veiklos įvykiai, skambėjo Lietuvos scenos žvaigždžių Kristinos Zmailaitės ir Edmundo Seiliaus dainos. Telšių „liūtams“ draugiškai ranką spaudė Alytaus, Nidos, Plungės, Palangos klubų atstovai. Jautriu siurprizu tapo Telšių kurčiųjų draugijos narių sveikinimas ir daina. Vėliau šventė persikėlė į Miškų urėdijos pokylių salę.

Klubo susirinkimai vyksta kiekvieno mėnesio trečią trečiadienį, kavinėje "Senamiestis".

Ankstesni klubo prezidentai:

Remigijus Gasparavičius – 1997-1998; Liudvikas Zubavičius – 1998-1999; Rimantas Adomaitis – 1999-2000; Algirdas Žebrauskas – 2000-2001; Juozas Butkevičius – 2001-2002; Algirdas Tarvainis – 2002-2003; Tomas Kurlys – 2003-2004; Augustinas Baltmiškis – 2004-2005; Pijus Pocius – 2005-2006; Rimantas Lapinskas – 2006-2007; Jonas Buivydas – 2007-2008; Žydrūnas Želnys – 2008-2009, Stanislovas Jurkus – 2009-2010; Zenonas Mockus - 2010-2011; Evaldas Jurkonis - 2011-2012; Petras Ročius - 2012-2013; Valdas Zykas - 2013-2014; Vytautas Barsteiga - 2014-2015.

2015-2016 m.

Prezidentas – Saulius Gedgaudas,

Viceprezidentas – Aurelijus Vaitiekus,

Sekretorius – Romanas Klingeris,

Tvisteris –  Evaldas Jurkonis,

Iždininkas – Vytautas Rakickas.

Klubo nariai:

Algirdas Steponas Dačkevičius; Algirdas Tarvainis; Algirdas Žebrauskas; Andrius Kausteklis; Artūras Liauzginas; Augustinas Baltmiškis; Aurelijus Vaitiekus; Elijus Noreika; Evaldas Jurkonis; Jonas Buivydas; Juozas Butkevičius; Linas Siraštanovas; Liudvikas Zubavičius; Petras Ročius; Pijus Pocius; Rimantas Adomaitis; Rimantas Lapinskas; Romanas Klingeris; Saulius Gedgaudas; Stanislovas Jurkus; Valdas Zykas; Valentinas Bukauskas; Vytautas Barsteiga; Vytautas Rakickas; Zenonas Mockus; Žydrūnas Želnys.