Lions Clubs

LIONS QUEST Lietuva


LIONS QUEST Lietuva yra nevyriausybinė organizacija, kuri Lietuvoje diegia Socialinio emocinio ugdymo programas mokyklų bendruomenėms.

1975 m. jaunas vyriškis, vardu Rickas Little įkūrė Quest nacionalinį centrą, kurio tikslas buvo padėti jaunimui, suteikiant jiems įgūdžius ir saugią aplinką, kurių jiems reikia sėkmingam gyvenimui. Dirbant drauge su jaunimo raidos ekspertais ir gavus finansinę paramą iš W. K. Kellogg fondo, George Gund fondo ir Reader‘s Digest fondo 1977 mokyklose buvo pradėta bandomoji programa Gyvenimo įgūdžiai (Skills for Living).
 
Tarptautiniai LIONS klubai (LIONS Clubs International)
 
Šios programos vystymasis ypač pagreitėjo, kai po septynerių metų Tarptautinė LIONS klubų organizacija pradėjo bendradarbiavimą su tuometine Quest International. Tai leido programai greitai pasklisti po Jungtines Amerikos Valstijas ir kitas šalis. Buvo sukurtos trys pagrindinės LIONS QUEST programos skirtos priešmokykliniam ir pradiniam ugdymuiV-VIII ir IX-XII klasėms.
 
Nuo 1984 m. LIONS Clubs International remia LIONS QUEST, burdami rūpestingus suaugusiuosius, kuriems svarbu padėti jaunimui išmokti svarbiausių gyvenimo įgūdžių. Šie įgūdžiai būtini, kad jaunimas augtų sveikas ir nepriklausomas nuo psichoaktyviųjų medžiagų. LIONS Clubs International yra didžiausia pasaulyje humanitarinę pagalbą teikianti organizacija, turinti beveik 1,4 milijonus narių 193 pasaulio valstybėse, kurie remia jaunimą rengdami tokias programas kaip LIONS QUEST. 2002 metais LIONS Clubs International Foundation įsigijo LIONS QUEST programų vykdymo teises.

Šiandieniniai siekiai

Beveik 400 000 suaugusiųjų kasmet remia daugiau negu dešimt milijonų jaunų žmonių, dalyvaujančių LIONS QUEST programose. Šios programos yra vykdomos daugiau kaip 93 pasaulio šalių ir yra išverstos į daugiau negu 32 kalbas. LIONS klubų nariai ir LIONS QUEST programos padeda suaugusiesiems puoselėti jaunų žmonių drausmingumą, atsakingumą, nuovokumą ir sugebėjimą sutarti su kitais žmonėmis. Tai ypač svarbu jauniems žmonėms, kad jie klestėtų šiandieniame pasaulyje. Būtinai susisiekite su vietiniu LIONS klubu jeigu norite savo mokykloje diegti LIONS QUEST programas. 
 
Puikūs LIONS QUEST programų įvertinimai
 
LIONS QUEST priešmokyklinio ugdymo – XII klasių programos buvo pripažintos bendro akademinio, socialinio ir emocinio ugdymosi grupės (CASEL – Collaborative for Academic, Social, and Emotional Learning) kaip SELECT programa. Toks pripažinimas yra aukščiausias įvertinimas, suteiktas už ypač gerą mokomąją medžiagą socialinio ir emocinio ugdymo srityje, ir pavyzdingą profesinį parengimą. Be to, po kruopštaus, Narkotinių medžiagų vartojimo prevencijos centro (CSAP – Center for Substance Abuse Prevention) ir Narkotikų prevencijos ir psichinės sveikatos priežiūros paslaugų administracijos (SAMHSA – Substance Abuse and Mental Health Services Administration) įvertinimo, buvo pripažinta kaip MODEL programa, kurios efektyvumą dar kartą patvirtino detalus Nacionalinio narkomanijos instituto (NIDA) tęstinis tyrimas. LIONS QUEST programos nuopelnus taip pat yra apdovanojusios JAV Švietimo ministerija ir Asmenybės ugdymo bendrija (Character Education Partnership).
 
LIONS QUEST istorija Lietuvoje
 
LIONS QUEST programų istorija prasideda 2005-2006 mokslo metais, kai Lietuvos LIONS apygardos gubernatorė Aida Raimonda Pečeliūnienė Klaipėdos ugdymo institucijoms ir specialistams pristatė LIONS QUEST programą, skirtą V-VIII klasėms (angl. pavadinimas Skills for Adoliscence). Bendradrbiaujant su Klaipėdos miesto Liudviko Stulpino progimnazija, Klaipėdos Ievos Simonaitytės pagrindine mokykla, LCC, Klaipėdos priklausomybės ligų centru, Klaipėdos pedagogų švietimo ir kultūros centru buvo priimtas sprendimas kreiptis į LIONS Clubs International fondą dėl paramos programos adaptavimui ir diegimui Lietuvos mokyklose. Gavus fondo paramą 2006 metais įvyko pirmasis LIONS QUEST seminaras Klaipėdoje, kuriame dalyvavo dviejų Klaipėdos mokyklų mokytojai ir būsimos programos instruktorės.
 
LIONS QUEST programa Skills for Adolescence dabartinį lietuvišką pavadinimą Paauglystės kryžkelės gavo 2007 metais. Tais metais buvo sertifikuotos pirmosios LIONS QUEST programos instruktorės Gina Levickienė (psichologė, LCC lektorė) ir dr. Daiva Šukytė (edukologė, Vilniaus pedagoginio universiteto Socialinės komunikacijos instituto lektorė).
 
2007 metais LIONS QUEST programa Paauglystės kryžkelės pradėjo savo intensyvų kelią į Lietuvos mokyklas. Pirmosios mokyklos, kuriose buvo pradėta diegti programa buvo Klaipėdoje, Alytuje, Vilniuje, Panevėžyje ir Neringoje.
 
Programa į Lietuvą atkeliavusi, kaip viena efektyviausių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos programa, ilgainiui atsiskleidė kaip socialinio ir emocinio ugdymo programa, kurios rezultatai svarbūs psichikos sveikatai, patyčių, savižudybių, nusikalstamumo prevencijai, pilietiškumo, lyderystės ugdymui bei akademinei sėkmei.
 

(Informacija iš lions-quest.lt oficialios internetinės svetainės)

Turite klausimų?

©

Lietuvos LIONS klubų asociacijos rekvizitai:


Adresas: Aguonų g. 7-6, 03213 Vilnius

Juridinio asmens kodas: 300082146

El. paštas: cs@lionsclubs.lt

Atsiskaitomosios sąskaitos Nr. LT123500010002249247

SWIFT kodas: EVIULT21XXX

Banko kodas: 35000, „Paysera LT“, UAB

 

Kviečiame geros valios žmones prisidėti prie kilnių LIONS veiklos tikslų ir aukoti. Dėkojame už Jūsų gerumą.