LIetuvos LIONS klubų renginiai

VILNIAUS LIONS KLUBŲ RENGINYS

Labdaros koncertas skirtas LIONS judėjimo 100-mečiui LDK Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje.

ŽEMAITIJOS ZONOS LIONS KLUBŲ „FORUMAS“

Kas sakė, kad Žemaitija yra ta pati Lietuva ko gero klydo, nes viskas lyg ir tiesa, bet vis tiek viskas kažkaip ne taip – untrep. Bet viskas tik gerąją to žodžio prasme.

Pirmiausia, dėl oro. Žinant ir žiūrint kokie dabar nepastovūs orai, o per zonos forumą saulė ritinėjosi žeme visą dieną.

Antra, dėl nuotaikos. Žinom, kad jos būna įvairios, kaitaliojasi, o čia nuo labo ryto, nuo tada kaip kas kėlėsi, nuotaika buvo gera, šypsena plati, ko gero ne vienas su ta šypsena ir užmigom, malonaus nuovargio ir puikių įspūdžių įveikti.

Trečia, dėl komandos. Susirinkta buvo iš visų zonos klubų. Iš vienur gausiau, iš kitur mažiau, bet visi buvo nusiteikę darbui ir bendravimui.

Ketvirta, dėl geografijos. Zonos koordinatorius Martynas perbraižė zonos paskirstymą ir atsivežė palaikymo komandą iš Šiaulių rajono LIONS klubo visą autobusiuką ir paskelbė, kad Kuršėnai (Šiaulių raj.) yra Žemaitijos siena (pasienis), Telšiai – sostinė, o Plungė – dūšia... Kitoms vietoms matyt epitetai bus dedami kitais ir dar kitais metais, mat mintis tokia rutuliojosi, kad tą forumą gal reikėtų padaryti tradicinį.

Taigi, dabar apie tai kas gi nutiko tą balandžio 8-osios šeštadienį Kuršių nerijoje, tiksliau Juodkrantėje?

Ogi čia įvyko senai lauktas Žemaitijos zonos LIONS klubų neoficialus forumas, kurio tikslas buvo paprastas bet svarbus – Pagrąžinti Lietuvą, o konkrečiau vietinį nacionalinį parką, pasibendrauti, pasibūti, pasidarbuoti ir pasiilsėti.

Pagaliau juk tai senų, tarpukario Lietuvos tradicijų atgaivinimas, kadangi tarpukariu veikė net tokia visuomeninė organizacija – „Lietuvai pagrąžinti“, kuri vienijo vietos bendruomenes bendriems darbams skirtiems pasigražinti savo gyvenamą aplinką.

LIONS klubų atstovai todėl ir ėmėsi tos veiklos, norėdami padėti pagrąžinti ir taip nuostabų Lietuvos kampelį Kuršių neriją. Todėl visiems susirinkus buvo stipriai kibta į nurodytus vietinių „liūtų“ tvarkymo barus, kad net dulkės kilo.

Kartu su visais darbavosi ir visos Lietuvos LIONS klubų gubernatorė Daiva Šorienė iš Šiaulių.

Šiaulių rajono LIONS klubas atvažiavo ne tik pasidarbuoti, bet atsivežė ir „koką“ Adolfą, kuris su padėjėju Rolandu nelaukdami atskiro nurodymo įsirengė „lauko virtuvę“ ir ėmėsi virti visiems talkininkams – žuvienę, pagal vienam Adolfui žinomą receptą.

Pabaigus tvarkyti marių pakrantę dalis talkininkų išvažiavo dar kažkur „ravėti“ kažkokio „Avinų kalno“ ir parsivežė priravėję pušaičių.

O tuo metu žuvienė buvo išvirta ir pradėtos kepti dešrelės, taigi prasidėjo pietūs. Po kurių pasistiprinus laukė žygis per nerijos mišką, įkalnėn, įkalnėn, kol pasiektas švyturys, kol pasiekta vieta kur dešinėje matosi Kuršių marios, o kairėje Baltijos jūra, kur neįsivaizduojamai gražu ir gera.

Vėliau grįžimas prie transporto ir važiavimas siaurais nerijos keliukais iki poilsinės į kurią kelio jau nerasčiau.

Čia laukė, kaip ir vakarienė, ne bet kokia, o iškilminga, tai yra su sveikinimo kalbomis, su dovanomis, su šypsenomis. Dar kartą ir dar kartą buvo primenama, kad LIONS organizacijos metai yra jubiliejiniai, kad antrą šimtmetį pradedame gražiom iniciatyvom, kurias reikia ir toliau taip skaitlingai ir entuziastingai plėtoti, nes mes „liūtai“, juk tarnaujame ir tos tarnystės formų yra įvairių, o ši derinanti aktyvų darbą ir poilsį, skatinanti klubų bendradarbiavimą ir bendravimą. O tai yra ne kas kita kaip lionizmo esmė ir filosofija. Nors gal būt taip ir nebuvo visai tiksliai pasakyta, bet esmė viso to renginio turėjo būti tokia. Ne tik turėjo, bet ir buvo.

O paskui liko tik bendravimas, buvimas kartu ir džiaugsmas, kad geras oras, gera nuotaika, gera kompanija, ir geri darbai padaryti, kad truputį pavargta ir įspūdingai pailsėta.

Kelionė atgal pasirodė visai ne trumpa, bet ne mažiau turininga, ir visiems dalyviams ilgai bus prisimenama, o nedalyvavusiems sukels motyvaciją kitais metais sudalyvauti.

Truputį pavargęs ir pailsėjęs, raštininkas iš Žemaitijos pasienio Jonas.