Lions Clubs

Kazimieras Rimeikis


LIONS valdybos narys, ankstesnės kadencijos gubernatorius Kazimieras Rimeikis

„Ateityje į gerą LIONS klubą patekti bus sunku“

 

Kada ir kaip tapote LIONS organizacijos nariu? 

Kauno LIONS klubo nariu esu jau 20 metų. Tai – pirmasis LIONS klubas Lietuvoje, įkurtas 1991 metais.

Į klubą mane atvedė smalsumas: tarptautinė organizacija, bendarabiavimas pasauliniu mastu – tai, ko trūko Lietuvoje. Su LIONS klubu pirmą kartą išvykau į užsienį, įsigijau puikių bičiulių visame pasaulyje.

Įsijungimas į klubą vyko paprastai: pakvietė draugas-klubo narys, vyko balsavimas, kur galioja ir veto teisė. Į klubą stengiamasi priimti kuo įvairesnių specialybių ir patirčių turinčių narių. Pagrindinis principas – geras mikroklimatas klube. Kai atėjau, klubas buvo sunkioje padėtyje, praktiškai išnykęs: vyko kartų kaita, klube buvo tik septyni žmonės. Tačiau po truputį mes atsitiesėme.

Kas jus motyvuoja jau 20 metų dalyvauti LIONS veikloje?

LIONS yra svarbi humanitarinės pagalbos organizacija, kuri visame pasaulyje skatina pilietinę visuomenę, demokratiją, empatijos jausmą kitiems. Klubuose susirenka puikūs žmonės, su kuriais gera bendrauti. Man yra malonu padėti kitiems.

Lionizmas yra bendravimo ir artimų pažinčių terpė. Jo dėka išėjau į žymiai platesnius vandenis nei šeima ir darbas. Užsienio LIONS nariai kviečia: „atvažiuok į Izraelį, Pensilvaniją, tu gyvensi pas mane – jokių problemų“. Taip tampame pasaulio piliečiais.

Man ,,liūtiško" tarnavimo pavyzdžiu ir artimu draugu tapo Vokietijos Brakės-Untervėzerio LIONS klubo įkūrėjas Thede August Tedsen.  Jis buvo apdovanotas Lietuvos prezidento medaliu „Už nuopelnus Lietuvai“. Veždamas labdarą, dažnai pats vairuodamas sunkvežimį, apie 60 kartų lankėsi Lietuvoje, išmoko kalbėti lietuviškai, įsivaikino lietuvę mergaitę ir užaugino ją lietuviška dvasia. Laikau jį savo mentoriumi – buvau pas jį namie ir labai daug iš jo išmokau. Būdamas su juo pagavau pačią lionizmo dvasią – nuoširdų darbą kitų labui ir tuo pačiu didžiulį moralinį atlygį sau.

Ką, jūsų nuomone, LIONS klubai duoda bendruomenėms, miestams, šaliai?

Aktyvus klubas visada daug duoda bendruomenei. LIONS klubai nuolat vykdo labdaros renginius, atkreipiame dėmesį į tuos visuomenės narius, kuriems reikia pagalbos. Be LIONS pagalbos šalia Gargždų šiais metais nebūtų įkurtas Lapių dienos centras, nes reikėjo didžiulių sumų, kurias skyrė vokiečiai ir užtikrino vokišką kokybę. Lapių dienos centras buvo pripažintas geriausiu užsienyje realizuotu Vokietijos labdaros projektu.

Kaip vienu iš svarbiausių Lietuvos LIONS pasiekimų įvardinčiau Kaune įkurtą pirmąjį Akių banką Rytų Europoje. Nacionaliniu mastu bykdoma puiki LIONS QUEST programa, skirta patyčių prevencijai.

Paramos nebarstome. Yra paramos ir labdaros komitetas, kuris atidžiai vertina paramos prašymus ir priima sprendimus. LIONS klubai teikia labai konkrečią, tikslinę, į žmones orientuotą pagalbą. Pagalbą žmonės dažniausiai priima teigiamai, bet būna, jog ir nesupranta, kodėl norime padėti.

Nesiblaškome – jeigu remiame akluosius bei silpnaregius, tai ir laikomės šios pagrindinės linijos. Kauno filharmonijoje jau daug metų rengiame labdaros koncertus „Aš noriu matyti pavasarį“. Mūsų klubas skatina aklųjų vaikų mokymąsi plaukti – nuomoja plaukimo takus baseine, finansuoja dalyvavimą tarptautinėse varžybose.

Man patinka prasmė, kuri slypi už, regis, mažų, paprastų darbų. Pavyzdžiui, Telšių LIONS klubas mezga kojines senelių namams ir tuo užkrečia visą miesčiuką. Arba susibūrusios klubo moterys kuria verbas ir, rinkdamos pinigus labdarai, prie bažnyčios jas parduoda, ten įvyksta kai kas labai brangaus mano širdžiai: į bažnyčią einanti senutė močiutė, kuriai gal pačiai reikia paramos, perka mažiausią verbą ir paaukoja savo pinigus labdarai. Tai yra kažkas nuostabaus.

Kokį matote ryšį tarp savo veiklos LIONS klube ir kitų gyvenimo sričių - šeimos, profesinės veiklos?

Kaune esu įkūręs reklamos agentūrą, tad iš šios veiklos remiu ir LIONS veiksmus. Kiekvienas klubo narys paremia pagal savo profesiją: gydytojas nemokamai patikrina sveikatą, turizmo agentūros vadovas padeda surengti kelionę geromis kainomis.

LIONS veikla leidžia geriau pažinti žmones, nes bendraujame su daug žmonių – įvairių profesijų ir amžiaus. Bendravimas visada yra vertybė.

Aktyviais LIONS nariais buvo JAV prezidentai Dž.Bušas, Karteris. Pastarasis yra pripažinęs: „LIONS yra geriausia, kas nutiko mano gyvenime“. Amžiną atilsį, Vytautas Kernagis buvo itin aktyvus narys – rengdavo labdaros koncertus.

Būdamas 2017-2018 m. kadencijos gubernatoriumi reprezentavote Lietuvą tarptautiniu mastu. Ką įdomaus pastebite pasaulinėje LIONS veikloje?

Praėjusiais metais lionizmo judėjimas šventė savo šimto metų jubiliejų. Tam buvo skirta daugybė renginių visame pasaulyje, o svarbiausias – Čikagoje vykęs pasaulinis LIONS forumas.

Šimtmečio proga Lietuvoje išleidome pašto ženklą, kuris teigiamai buvo įvertintas tarptautinės LIONS bendruomenės. Lietuvoje kartu su kitų klubų nariais dalyvavome sodinant LIONS šimtmečio kolekcinį ąžuoliuką VDU Kauno botanikos sode, magnolijų giraitę Druskininkuose.

Smagu, kad švenčiant organizacijos šimtmetį visų klubų nariai kaip niekad aktyviai dalyvavo Lietuvos LIONS XX-ajame forume, kuris vyko unikalioje erdvėje – Druskininkų sniego arenoje. Didžiulį įspūdį padarė ledo skulptura ,,LIONS 100". Kartu vyko ir Lietuvos klubų žiemos ir vasaros spartakiada.

2007 metais LIONS buvo pripažinta geriausia nevyriausybine pagalbą teikiančia organizacija pasaulyje.

Pasauliniu mastu į LIONS judėjimą aktyviai įsijungia naujos, augančios šalys – Indija, Kinija. Skandinavijos valstybės daro įspūdį savo giliomis tradicijomis, Vokietija aktyviai remia Afrikos šalis.

Pernai su 14 žmonių delegacija iš Lietuvos dalyvavome tarptautiniame LIONS forume Čikagoje, kur susirinko 40 tūkst. narių iš viso pasaulio – ten tikrai pajauti organizacijos jėgą, draugišką aplinką. Iškėlėme lietuvių vėliavą, - pamenu, net kai kurie policininkai Čikagoje lietuviškai sveikinosi.

Lietuvoje pilna stiprių klubų, kurie taip pat garsina Lietuvą pasaulyje. Pavyzdžiui, LIONS dėka, su prof. Vytautu Jašinsku priešakyje, Kaune įkurtas pirmasis Rytų Europoje Akių bankas, kuris leidžia operatyviai atlikti regėjimo korekcijos operacijas. Lietuva yra regiono lyderė skleisdama „LIONS Quest“ judėjimą – tai unikalus švietimo srities projektas. Užsienio LIONS klubai susidomi jau tradiciniu tapusiu LIONS renginiu – Marijampolėje keliaujančiu Kalėdiniu karavanu, kur norvegai kasmet atvažiuoja su labdara ir vaikšto į vargingai gyvenančių žmonių trobas. Lietuvoje, mano akimis, unikalus yra Užpalių LIONS klubas: tik 400 gyventojų, o turi pilnavertį klubą.

Kaip apibūdintumėte nepažįstamajam – kas yra LIONS organizacija, kas gali tapti jos nariais?

LIONS klubai užsiima visuomenine labdaringa veikla ir yra pakankamai liberalūs. Nario mokestis nėra didelis. Nereikia būti super-žmogumi, svarbu turėti gerą širdį. Be nuostatos „noriu padėti kitiems“ LIONS klube nešsilaikysi. Dalyvavimas LIONS veikloje suteikia didžiulį pasitenkinimą, nematerialią grąžą.

Mūsų klubuose dalyvauja ne tik mokytojai ar gydytojai, kurių profesijose užkoduota pagalba žmonėms. Nariais tampa įvairiausių specialybių žmonės.

Turite klausimų?

©

Lietuvos LIONS klubų asociacijos rekvizitai:


Adresas: Aguonų g. 7-6, 03213 Vilnius

Juridinio asmens kodas: 300082146

El. paštas: cs@lionsclubs.lt

Atsiskaitomosios sąskaitos Nr. LT123500010002249247

SWIFT kodas: EVIULT21XXX

Banko kodas: 35000, „Paysera LT“, UAB

 

Kviečiame geros valios žmones prisidėti prie kilnių LIONS veiklos tikslų ir aukoti. Dėkojame už Jūsų gerumą.