Lions Clubs

Gintautas Piragius


Interviu su 2018-2019 m. sezono Lietuvos LIONS klubų apygardos gubernatoriumi Gintautu Piragiumi

JAV įnauguruotas Lietuvos LIONS gubernatorius Gintautas Piragius:  lionizmas keičiasi, tampa atviresnis
 
 
Liepos mėnesį grįžote iš tarptautinio LIONS forumo Las Vegase, kur buvote inauguruotas į 2018-2019 metų Lietuvos LIONS klubų apygardos gubernatorius. Kokie įspūdžiai iš JAV?
 
Pavyko pabendrauti su pasaulinio LIONS judėjimo tarptautine prezidente islande Gudrun Bjort Yngvadottir. Maža tauta visai kitaip žiūri į Lietuvą ir mus supranta. Bendraujant su LIONS tarptautine prezidente iškart jaučiasi požiūris, kaip islandai brangina ir vertina žmogų. Jų tik 300 tūkstančių, bet tai – lanksti inovacijų šalis, daug investuojanti į žmogų – pažiūrėkite, kaip jiems gerai sekasi futbole, rankinyje ir kitose srityse. Jei neklystu, Islandijos LIONS klubai sudaro net dvi gubernijas ir savo pavyzdžiu rodo, kaip lionizmas prisideda prie valstybės klestėjimo. Naujoji LIONS prezidentė yra aktyvus, modernus žmogus – eina į kalnus, buriuoja. Ji patraukli savo idėjomis – vietoj biurokratinių, sustabarėjusių LIONS klubų ji skatina lionizmą tapti atviresniu, daugiau bendraujančiu su visuomene ir drąsiai parodančiu nuveiktus gerus darbus.

Kai tarptautinei LIONS komisijai pristačiau Lietuvos LIONS klubų 2018-2019 metų planus, ši pripažino, kad Lietuvoje išsikėlėme aukštą kartelę, kad nemažai kitų šalių klubų gali iš mūsų mokytis.

Viso tarptautinio LIONS forumo metu jaučiausi ypač gerai, kaip šeimos narys. Mėgavomės  maloniu bendravimu ir su kitų šalių klubais betarpiškai aptarėme rūpimus klausimus, apsikeitėme patirtimi. Pamačiau, kad pasaulyje itin populiarios Dvynių programos, kuomet stipresnis klubas padeda silpnesniam arba vienas klubas turi pinigų, o kitas – idėjų, ir jie apjungia jėgas.

Dalyvavau 11-os dienų aktyviuose mokymuose ir konferencijose, kur pranešimą skaitė ir buvęs JAV prezidentas Džordžas V. Bušas. Ten būnant ypač jaučiasi, kad LIONS judėjimas yra galinga jėga. Kiek dar žinome organizacijų, veikiančių jau daugiau kaip 100 metų?

Pasaulinis LIONS judėjimas naują sezoną pradeda su šūkiu „Mes plauksime ne ten, kur pučia vėjas, o ten, kur norime mes“. Tai rodo LIONS veržlumą, nesiblaškymą, žinojimą, ko norime ir kryptingą veikimą prioritetinėse srityse.

Kokie jūsų, kaip naujo sezono LIONS gubernatoriaus, prioritetai?

Noriu sustiprinti „liūtų“ savijautą, kad būti LIONS nariu yra smagu ir emociškai gera. Svarbu, kad mums patiems patiktų tai, ką darome. Negali būti jokios prievartos ar kančios dalyvauti LIONS veikloje. „Reikia, privalau“ man atmuštų bet kokį norą dalyvauti visuomeninėje veikloje, kurią visi vykdome laisvalaikiu, po savo pagrindinių darbų. Trokštu, kad LIONS nariai jaustų prasmę ir pasididžiavimą – juk tai žmonės, kuriems rūpi visuomenė.

Lietuvoje, kaip ir pasaulyje, LIONS klubai labdaringą veiklą vykdo penkiose pagrindinėse srityse: pagalba turintiems regėjimo negalią, sergantiems diabetu ar onkologinėmis vaikų ligomis, skurdo mažinimas ir aplinkos apsauga.

Per 2018-2019 m. kadenciją su valdyba turime planą įregistruoti mažiausiai du naujus klubus ir pritraukti bent 50 naujų narių, kurie idėjiškai praturtintų organizaciją. Ukmergės LIONS klubą pavyko įregistruoti jau būnant Las Vegase, paties forumo metu!

Man priimtinas požiūris, kad kiekvienas klubo narys pasisakytų savo klubo valdybai – kokius darbus jis norėtų atlikti, kokiems darbams jis mano esąs tinkamiausias. Tai padeda įtraukti kiekvieną klubo narį, iš pasyvių narių virsti aktyviais. LIONS klubai – puiki vieta kiekvienam žmogui lavinti savo lyderio bruožus.

Stiprinsime zonas. Planuojame bendrą šešių zonų renginį, kad geriau pažintume vieni kitus.

Taip pat man ypač svarbus LIONS atvirumas. Dalyvaudamas mokymuose Skandinavijoje, kur senos LIONS klubų tradicijos, pamačiau LIONS klubų veiklos problemą iš kitos perspektyvos – ten dažnas klubas turi pinigų, bet neturi idėjų. Tokia situacija susidaro dėl to, kad jei klubai yra uždari, ilgainiui jie tampa atgyvena. Todėl klubams svarbu įsileisti naujus narius, kad neužpelkėtų.

2018 m. rugsėjo 14-15 d. visų LIONS narių lauksime XXI-ajame LIONS forume Palangoje ir visų LIONS klubų prezidentų inauguracijoje. 2019 m. balandžio pabaigoje Nidoje organizuosime visuotinę LIONS talką – tvarkysime Kuršių Nerijos aplinką. Tai darėme jau du kartus, šįkart sieksime renginį padaryti dar masiškesnį.

Už ką LIONS organizacijoje yra atsakingas gubernatorius?

Gubernatorius yra vienijanti figūra, kuri reprezentuoja LIONS judėjimą Lietuvoje ir vienija visus klubus. Gubernatorius stiprina narių vienybės jausmą, kad LIONS yra jėga. Mano vizija, kad kiekvienas „liūtas“ jaustų pasididžiavimą būdamas LIONS nariu. Gubernatoriaus vaidmenį priimu su didele atsakomybe ir pareiga.

2018-2019 m. valdyboje dirba 9 nariai iš skirtingų klubų – visi savo srities profesionalai, pasiskirstę pareigomis, vieni daugiau rūpinsis regioniniu bendradarbiavimu, kiti – mokymais. Bendrai žiūrint, valdyba atlieka šias funkcijas: vadovavimo, idėjų generavimo, strategijos kūrimo, įgyvendinimo ir priežiūros.

Kaip ir kada jūs tapote LIONS nariu?  

Prie LIONS prisijungiau 2004 metais. Pats ieškojau klubinės veiklos, savirealizacijos. Vienas žmogus irgi gali daug ką nuveikti, bet kai yra bendraminčių, sumanymai realizuojasi lengviau. Kaip tik kūrėsi naujas klubas ir iš pradžių tapau „liūtuku“ – Karaliaus Mindaugo naujojo amžiaus LEO klubo nariu, o į „didžiuosius liūtus“ – Vilniaus Vytauto Didžiojo LIONS klubą – perėjau 2005 metais.  

Kas jus motyvuoja jau penkioliktus metus dalyvauti LIONS veikloje?

Mane motyvuoja nuoširdi padėka. Gera daryti tai, kas miela širdžiai, be jokio išskaičiavimo. Pavyzdžiui, remiame Vilniaus rajono Paberžės gimnaziją – skatiname geriausios klasės vaikus, siunčiame juos į stovyklas. Nuvažiuoju ten ir matau dėkingas vaikų akis.

Vidiniuose LIONS klubų susitikimuose man labiausiai patinka bendravimas su žmonėmis. Jaučiu, kad bendraudamas klube save praturtinu, pasisemiu idėjų, leidžiu laiką su gerais žmonėmis. Esu vienas iš aktyviausiai susitikimus lankančių klubo narių – šie susitikimai man smagūs ir svarbūs. Su klubo nariais turime daug bendrų reikalų ir už klubo ribų, padedame vieni kitiems. Su Vilniaus Vytauto Didžiojo LIONS klubo nariais daug keliaujame – buvome Odesoje, Sankt Peterburge, Žalgirio mūšio vietoje Lenkijoje, gidais pasikvietę profesionalius istorikus važiuojame Vytauto Didžiojo keliais.

LIONS klubuose ugdomės lyderystės, bendravimo įgūdžius, plečiame akiratį. Nelaukiu, kad kas nors mane linksmintų, o pats rodau iniciatyvą.

Kaskart per klubo narių prisistatymus žmonės mane nustebina – net negalėčiau pagalvoti, kad jie turi tokių įdomių patirčių!

Kokį matote ryšį tarp savo veiklos LIONS klube ir kitų gyvenimo sričių?

Į visas keliones vykstame su antrosiomis pusėmis, išsivysto bendravimas. Tokiu būdu antrosios pusės, formaliai nebūdamos LIONS nariais, irgi aktyviai dalyvauja klubų veikloje. Manau, ypač stiprų teigiamą poveikį tai turi „liūtų“ vaikams. Jie jaučia pasididžiavimą, nes mato, kad tėvai visuomenine veikla užsiima nuoširdžiai.

Esu įsitikinęs, kad priklausymas klubui daro mane stipresniu ir asmeniniame gyvenime. Gimsta reikšmingos jungtys tarp žmonių. Klubuose susirenka asmenybės su savo ambicijomis ir tikslais, mes galime vieni į kitus lygiuotis ir turime ko vieni iš kitų pasimokyti. Stengiamės, kad viename klube būtų ne daugiau kaip du tos pačios profesijos atstovai, tad bendraudami su skirtingų sričių profesionalais praturtiname save.  

Kaip paaiškintumėte nepažįstamajam - kas yra LIONS organizacija, kas gali tapti jos nariais?

Daug kas įsivaizduoja, kad tai – tik turtingų žmonių klubas. Iš tiesų, šios visuomeninės organizacijos nariu gali būti daugelis, turintis idėjų ir laiko joms įgyvendinti.

Turite klausimų?

©

Lietuvos LIONS klubų asociacijos rekvizitai:


Adresas: Aguonų g. 7-6, 03213 Vilnius

Juridinio asmens kodas: 300082146

El. paštas: cs@lionsclubs.lt

Atsiskaitomosios sąskaitos Nr. LT123500010002249247

SWIFT kodas: EVIULT21XXX

Banko kodas: 35000, „Paysera LT“, UAB

 

Kviečiame geros valios žmones prisidėti prie kilnių LIONS veiklos tikslų ir aukoti. Dėkojame už Jūsų gerumą.