COVID-19: kaip LIONS padeda


Covid-19 LIONS

Reikalinga visų pagalba – susitelkime ir aukokime

Dėkui, kad aukojate

Į Lietuvos LIONS apygardos paramos sąskaitą kovai su COVID-19 pandemija surinkta 5371,5 Eur. Nupirkta medikams reikalingų priemonių: respiratorių, kaukių, apsauginių veido skydelių, apsauginių akinių, vienkartinių pirštinių ir medicininių kepurių, kombinezonų, chalatų ir kt.

Ačiū už Jūsų gerumą. Kviečiame tęsti šią humaniškiausią misiją ir aukoti kovai su koronavirusu.

*****

Šiandien mūsų bendros pastangos, kaip niekada anksčiau, turi didžiulę jėgą ir prasmę. Prasidėjus koronaviruso protrūkiui, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė pasaulinę pandemiją. Visas pasaulis sunerimęs ir išsigandęs. Ir tai dar ne pikas. Virusas milžinišku greičiu beldžiasi į kiekvieno mūsų duris ir reikalauja greitų bei efektyvių veiksmų, sutelkiant visuomenę ir mobilizuojant visus resursus kovai su šiuo dar neregėtu iššūkiu. Vyksta lenktynės su laiku. Reikalinga visų pagalba.

Lietuvos LIONS klubų asociacija kviečia visus susitelkti kovai su COVID-19 virusu, padėt vietos bendruomenėms įsigyti apsaugos priemonių, aukoti ir kaupti – tam skirta speciali LIONS sąskaita: a.s. LT123500010002249247, PAYSERA bankas, gavėjas Lietuvos LIONS klubų asociacija (juridinio asmens kodas 300082146), paskirtis – parama.

Kviečiame klubus ir kiekvieną asmeniškai (pavienius asmenis (LIONS narius ir bet kuriuos kitus asmenis, nebūtinai LIONS), taip pat verslo įmones, organizacijas ir pan.) kas kiek šiandien galite, aukoti šią LIONS sąskaitą kovai su COVID -19 virusu, nes resursai reikalingi čia ir dabar.

Už surinktas lėšas padėsime įsigyti medicinos priemonių, reikalingų medikų darbui, ligonių gydymui, prevencijai. Sunku numatyti visus galimus poreikius ir scenarijus, tačiau šiuo metu aiškinamės, kokios pagalbos ir priemonių labiausiai reikia atskirų miestų ligoninėms, poliklinikoms, privačioms klinikoms, kitoms medicinos įstaigoms, savivaldybėms, LIONS globojamoms organizacijos ir šeimoms bei pan.

Šiuo išbandymo laiku, kaip niekada kitąkart, mes visi galime susitelkti ir prisidėti prie kovos su klastinga liga, jos prevencijos ir pagalbos medikams, žmonėms, kiekvienam sau. Apjungiame jėgas bendram tikslui su Lietuvoje veikiančiomis skėtinėmis organizacijomis, tokiomis kaip Rotary, Pramonininkų konfederacija, Nekilnojamojo turto plėtros asociacija, iniciatyva „Stiprūs kartu“, Gynybos paramos fondu ir kt. Konsoliduojamės ne vienam veiksmui, o nuolatiniam darbui, kol reikės, kol įveiksime virusą.

Susivienykime ir padėkime savo vietos bendruomenėms, kaimynams susidoroti su iškylančiomis problemomis, baimėmis ir panika. Pasitelkime savo vienybės jėgą pasaulio ir žmonijos išsaugojimui.

D131

Lietuvos LIONS klubų pagalba kovoje su COVID-19 pandemija

Lietuvos LIONS klubų apygarda D-131 kartu su Rotary organizacija, Pramonininkų konfederacija, Nekilnojamojo turto plėtros asociacija ir kt. organizacijomis telkiasi bendrai, kad padėtų gydymo įstaigoms įsigyti reikalingų prekių. Kviečiame prisidėti visus kas galite, ir aukoti į LIONS paramos sąskaitą: a.s. LT123500010002249247, PAYSERA bankas, gavėjas Lietuvos LIONS klubų asociacija (juridinio asmens kodas 300082146), paskirtis – parama.

Jurbarko LIONS klubas perka medicinines apsaugos priemones, kurias išdalins savo miesto bendruomenei, medikams, globojamoms įstaigoms ir kt.

Kauno M. K. Čiurlionio LIONS klubas perka medicinines apsaugos priemones, kurias išdalins savo miesto bendruomenei, medikams, globojamoms įstaigoms ir kt.

Kauno moterų LIONS klubas ėmėsi iniciatyvos padėti Kauno klinikų Vaikų intensyviosios terapijos skyriui skubiai įsigyti sunkiomis kvėpavimo takų infekcijomis sergančių kūdikių ir vaikų gydymui reikalingos aparatūros. Planuojama nupirkti dvi papildomas didelės tėkmės deguonies sistemas, kurios labai reikalingos koronaviruso grėsmės akivaizdoje. Aparatai jau užsakyti ir artimiausiomis savaitėmis pasieks Kauno klinikų Vaikų intensyviosios terapijos skyrių. Taip pat Kauno „liūtės“ organizuoja medikams šiai dienai trūkstamų priemonių pirkimą.

Kauno Tauro LIONS klubas aktyviai prisijungė prie bendros visos Lietuvos iniciatyvos „Stiprūs kartu“, jėgas sutelkdamas į maisto tiekimą karštosios linijos 1808 savanoriams „Karšti pietūs-1808“.

Kėdainių moterų LIONS klubas savo krašto medikams dovanojo vienkartinių pirštinių.

Klaipėdos apskrities moterų LIONS klubas „Smiltė“ vykdo akciją „Apsaugotas medikas – ramesnis pilietis“, kuri skirta paremti medikus, įsigyti plaučių ventiliacijos aparatų, apsaugos bei gydymo priemonių ir kita.

Mažeikių LIONS klubas perka medicinines apsaugos priemones, kurias išdalins savo miesto bendruomenei, medikams, globojamoms įstaigoms ir kt.

Palangos moterų LIONS klubas perka medicinines apsaugos priemones, kurias išdalins savo miesto bendruomenei, medikams, globojamoms įstaigoms ir kt.

Panevėžio LIONS klubas kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija Kinijoje perka trūkstamų apsaugos priemonių (vienkartinių pirštinių, kaukių, aprangos ir t.t.) – gautos prekės bus perduotos Panevėžio medikams.

Plungės LIONS klubas kartu su Plungės Rotary klubu ir tarptautiniais partneriais susivienijo bendrai akcijai, kad nupirktų dirbtinį plaučių ventiliavimo aparatą Plungės ligoninei.

Šiaulių LIONS klubas perka medicinines apsaugos priemones, kurias išdalins savo miesto bendruomenei, medikams, globojamoms įstaigoms ir kt.

Šaulių Alka LIONS klubo organizuoja respiratorių FFP3, skirtų Šiaulių tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikai, pirkimą ir pristatymą. Klubo nariai bendradarbiaudami su medikais, išsiaiškino, kad pagrindinė problema, kaip išplėsti apsaugos priemonių ir reagentų gamybą Lietuvoje, kad jų nereikėtų vežti iš užsienio šalių (kas, užsidarius sienoms, trunka ilgai). Klubiečiai nusprendė intensyviai savo profesinę ir gyvenimišką patirtį bei asmeninius ryšius skirti šiai problemai spręsti.

Šiaulių moterų LIONS klubas užsakė 1000 medicininių kaukių-respiratorių.

Tauragės LIONS klubas kviečia verslininkus ir visus žmones jungtis į paramos akciją „Pagarba ir parama Tauragės medikams“ ir renka lėšas dirbtiniam plaučių ventiliacijos aparatui įsigyti.

Ukmergės LIONS klubas savo miesto medikams nupirko ir nuvežė vienkartinių kombinezonų bei apsauginių veido skydelių.

Užpalių LIONS klubas užsisakė apsauginių kaukių, kurias siuva Lietuvoje.

Vilkaviškio LIONS klubas savo miesto bendruomenę kviečia jungtis į socialinę iniciatyvą „Vilkaviškio senjorai, likite savo namuose“ ir rūpinasi maisto produktų ir vaistų nemokamu pristatymu senoliams į namus. Taip pat organizuoja akciją „Pasiūkime 2000 marlinių kaukių“ – kaukes jau siuva 6 siuvėjos-savanorės. Klubas tęsia projektą „Savanoriauk. Atjausk. Padėk“, kuris skirtas pagalbai namuose socialinę atskirtį patiriantiems Vilkaviškio miesto gyventojams. Sulaukta 16 savanorių anketų, kuriems planuojami mokymai, kad reikalingos veikloms vykdyti.

Vilniaus Vytauto Didžiojo LIONS klubas nupirko ir perdavė 13000 porų pirštinių Nacionalinio vėžio instituto medikams. Taip pat klubas, jungdamasis prie Baltijos-Amerikos klinikos, užsakė papildomų medicinos priemonių labdarai.

Dalinkimės informacija el. paštu cs@lionsclubs.lt

logo

Lietuvos LIONS klubų asociacijos kreipimasis

LIŪTAI, kreipiamės į Jus šios ekstremalios situacijos pasaulyje metu, kviesdami susitelkti geriems darbams kas, kuo ir kiek galime.

Saugus medikas yra mūsų visų skydas ir atrama šios grėsmės akivaizdoje. Reikia visko: apsaugos priemonių kvėpavimo takų apsaugai (FFP2, FFP3 respiratoriai, chirurginės ir procedūrinės kaukės), akių apsaugai (akiniai ar veido skydeliai), kūno apsaugai (vandeniui atsparūs chalatai ilgomis rankovėmis), rankų apsaugai (pirštinės, dezinfekcinės priemonės), infekuotiems skalbiniams skirtų tirpių maišų. Prašome visais įmanomais informaciniais kanalais rasti galimybes pristatyti minėtas priemones į Lietuvą ir pasidalinti kontaktais.

Nesvarbu kaip – įsijungus į bendras iniciatyvas, konsoliduojant užsakymus ar kiekvienas klubas atskirai – rinkime lėšas, organizuokime paramą ir pagalbą savo miestų bendruomenėse ir visoje Lietuvoje.

Dalinkimės informacija el. paštu cs@lionsclubs.lt

Lietuvos LIONS klubų asociacijos valdyba

logo

Padėkime vieni kitiems – toks mūsų organizacijos tikslas

Kiekvieną rytą mes gimstame iš naujo. Svarbiausia yra tai, ką mes darome šiandien.
/Sidharta Gautama/

Tokios pandemijos kaip COVID-19 nenuspėsi – šiandien turime daug iššūkių ir situacijų, kurių iki šiol nesame patyrę. Netikėtai į planetą pradėjęs skverbtis virusas, mus įpareigoja elgtis atsargiai. Atsargumas yra subjektyvus terminas, tačiau dabar jis reiškia sąmoningą elgesį, aiškius sprendimus, kad kartu su visu pasauliu apribotume šio viruso plitimą ir poveikį.

Kinijos situacija ir pastarosios kelios savaitės Europoje, pasaulyje parodė, kokia didelė rizika kyla dėl kelionių, žmonių susibūrimų, rekomendacijų nesilaikymo ir kt. Netgi jeigu niekas ir neserga šalia jūsų, tačiau kyla įtarimas dėl galimybės užsikrėsti, privalome griežtai laikytis karantino, saviizoliacijos – tam, kad virusas neplistų toliau. Elgdamiesi apgalvotai, laikydamiesi iniciatyvaus ir atsakingo požiūrio, mes kartu būsime stiprūs ir virusą įveiksime.

Tačiau šiai kovai prireiks laiko, tad keletas svarbių priminimų, organizuojant klubų veiklą, imantis kitų veiksmų:

  • baimė ir nerimas kyla dėl nežinomybės. Kai bijome, esame linkę priimti skubotus sprendimus, kurie dažnai atneša daugiau žalos nei naudos. Būkite pozityvūs, išlaikykime gerą humorą jausmą, bendraukime geranoriškai ir optimistiškai tarpusavyje ir su kitais, neskleiskime melagingos, nepagrįstai gąsdinančios informacijos apie koronavirusą. Kovodami su dezinformacija, dalinkimės tik patikrinta informacija iš patikimų šaltinių;
  • aktyviai palaikykite ryšį su klubo nariais, bendraukite per socialinius tinklus, organizuokite virtualius susirinkimus / pasitarimus. Rekomenduojame šias platformas: ZOOM, Skype, Freeconferencecall, WhatsApp, Viber, GoToMeeting, Slack, FB Messenger;
  • ne tik su klubo nariais, bet ir su savo darbo kolegomis, draugais dalinkitės patarimais, patirtimi, rekomendacijomis, entuziastingai keiskitės geromis žiniomis, stenkitės burti žmones nuotoliniu būdu;
  • susisiekite su savo miesto sveikatos priežiūros institucijomis, palaikykite ryšį su vietos valdžios institucijomis – tiesiogiai gaukite tikslią, konkrečią informaciją, pasiteiraukite, kuo galėtume padėti;
  • jeigu artimiausiu metu planavote organizuoti savo labdaros ir kitus LIONS renginius – deja, bet reikia atšaukti juos, atidėti tolesnei datai;
  • skirkite laiko tobulėjimui – prisijunkite prie MyLion sistemos ir dalyvaukite online mokymuose – rasite daug įdomios medžiagos ne tik apie LIONS, bet ir apie asmeninių kompetencijų ugdymą, komandinį darbą, laiko valdymą ir pan.;
  • ir imkitės visų atsargumo priemonių, kad liktute sveiki patys ir kad kiti šalia jūsų būtų sveiki – venkime kontaktų, laikykitės higienos, o kai patys pajaučiame bent mažiausius viruso požymius – nedelsiant skambinkite karštąja linija 1808.

Esame įsipareigoję tarnauti – tad likime susitelkę tarpusavyje ir su visais kitais. Neleiskime, kad virusas mus nugalėtų! Rūpintis vieni kitais – toks mūsų organizacijos tikslas, tokia mūsų misija.

Turite klausimų?

©

Lietuvos LIONS klubų asociacijos rekvizitai:


Adresas: Aguonų g. 7-6, 03213 Vilnius

Juridinio asmens kodas: 300082146

El. paštas: cs@lionsclubs.lt

Sąskaitos Nr. LT447044060004707492

AB SEB bankas